Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці консультує: Газ помилок та недбальства не пробачає!
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці консультує:
Газ помилок та недбальства не пробачає!
Питання безпечного використання газу в побуті завжди актуальне. «Необережне поводження з вогнем та газом в побуті – небезпека для нас», «Газ помилок та недбальства не пробачає» – на цю тему представники Південного міжрегіонального управлівння Держпраці постійно звертають увагу мешканців Одеси та області.
Державна служба України з питань праці звертає увагу на те, що під час опалювального періоду на підприємствах, в закладах соціально-культурної сфери, зокрема, освіти, медицини, культури, громадського харчування тощо зростає ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, у тому числі під час експлуатації котелень, газовикористовуючого обладнання та нагрівальних електричних приладів.
Основними причинами таких ситуацій є:
-експлуатація приладів та обладнання з несправними засобами захисту і сигналізації;
-самовільне втручання в їх конструкцію;
-непроведення їм своєчасного технічного обслуговування з метою утримання в технічно справному стані;
-експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки без проведення їм технічного огляду чи експертного обстеження;
-недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних інструкцій під час експлуатації приладів і обладнання;
-допуск працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устаткування без проведення їм навчання з питань охорони праці, в тому числі без присвоєння відповідної групи з електробезпеки;
-порушення проектних рішень щодо експлуатації систем димовідведення та вентиляції приміщень.
Імовірність ризиків негативних ситуацій посилюється практикою установки в приміщеннях громадських будівель герметичних пластикових вікон і дверей, що унеможливлює вільний доступ повітря в приміщення без встановлення додаткових вентиляційних систем.
Особливу увагу необхідно звернути на експлуатацію теплових пунктів, в яких проведено реконструкцію з метою заміни газовикористовуючого обладнання на твердопаливні котли чи додаткового встановлення їх в тому ж приміщенні.
Шановні мешканці Одеси та області! Звертаємо Вашу увагу:
Безпека залежить від кількох основних чинників: у першу чергу – від стану системи газопостачання та газового обладнання в житлових будинках. Газове обладнання перед опалювальним сезоном повинно проходити своєчасне і якісне планово-технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання.
По-друге, безпечне споживання газу визначається технічним станом димових та вентиляційних каналів, своєчасність перевірок яких повинно забезпечуватися житловими організаціями міста. Через поступове старіння стану вентиляційних каналів житлового фонду порушується їх герметичність, що не ліпшим чином впливає на тягу. Тому перед опалювальним сезоном комунальне підприємство повинно організувати чергову перевірку та прочищення вентиляційних каналів. Відповідно до «Правил безпеки користування побутовими газовими приладами» та «Правил безпеки систем газопостачання» обстеження вентиляційних каналів проводиться тільки спеціалізованою організацією. Результати оформляються відповідним актом.
У випадку виявлення несправних і непридатних до подальшої експлуатації вентиляційних каналів, представник організації, який виконує перевірку, зобов’язаний попередити власника під розписку про заборону користування газовими приладами та негайно надати газопостачальній організації ПАТ «Одесагаз» акт перевірки для відключення газових приладів від системи газопостачання. Газопостачальна організація, у свою чергу, зобов’язана терміново перекрити доступ газу до всіх газових приладів, крім газових плит для приготування їжі, при умові наявності кватирки на кухні.
Третім чинником є суворе дотримання правил роботи газових плит та приладів опалення самими споживачами. Нерідко, не задумуючись, мешканці квартир самовільно втручаються в систему газопостачання, конструкцію газових приладів та вентиляційних каналів. А представників згаданих служб не впускають до власних помешкань. Хоча не слід забувати, що відповідальність за організацію проведення щорічного технічного огляду газових приладів опалення покладена чинними нормативами саме на власників квартир.
Звертаємося до вас із проханням постійно дотримуватись правил безпечного користування газовими приладами! Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій! Як наслідок – гинуть люди!
Основні причини нещасних випадків – несправний стан вентканалів; експлуатація побутових газових приладів із несправними системами відведення продуктів згоряння у димові та вентиляційні канали житлових будинків; самовільне втручання потерпілих у роботу газових приладів і мереж.
Пам’ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною смертельних нещасних випадків!
Будьте завжди уважні у користуванні газом, бо у цьому – запорука вашої безпеки та безпеки близьких вам людей!